Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Modernizacja]400zł gry/może i oc


Haitz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam was.

Jestem nowy i mam takie pytanko:

Ustaliłem że uzbieram sobie ze 400zł i zmodernizuje jakoś kompa.

Aktualny PC:

CPU: Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHZ

RAM: 2x2GB DDR2 800MHZ Kingston+Hyunday(Wiem hyunday jest raczej do d... ale ten komputer to kiedyś był gotowiec)

Dysk: ExelStor 250GB SATA

Płyta Główna: Gigabyte G31M-SL2

Napęd: Philips jakiś tam

GPU: HIS HD Radeon 6770 1GB GDDR5

PSU: Modecom MC Carbon 620W

Obudowa: Merc Beta

 

Wiem komputer to kiedyś był gotowiec...

ale jak miałem 8 lat to o takich rzeczach jak to że gotowce to gów*o nie wiedziałem

graphic.png

 

 

Opublikowano

To NADAL jest gotowiec :P.

Zostaw na razie GPU, bierz

 

Pentium G860 - 230zł

MSi B75A-G43 - 260zł

Brutus 410 - 130zł

Crucial Ballistix Sport 4GB - 85zł

Thermaltake Smart 530w (jak nie starczy kasy, to Corsair VS 450w) - 200/135zł

 

Najtańsze, sensowne

 

Aktualnego kompa zostaw już w spokoju, wyciągnij dysk i nagrywarkę (o ile jest pod SATA, jak nie, to opchnij/podaruj razem z resztą).

Opublikowano

Ludzie ten zasilacz nie powinien być na czarnej liście...

Ponoć jest tylko za drogi jak na jakość

Tylko FEEL był beznadziejny!

Ale jak taki nie będzie dobry to wytrzasnę jakiegoś Fortrona z allegro, tylko ile wat?

Dobrze 400zł nie wystarczy...

A co powiecie na 750zł? Zrobi to jakąś różnicę?

graphic.png

 

 

Opublikowano

Powinien bo to shit ;d

 

kup H61M-P20

Intel Celeron G550

najtańszy ram 4GB DDR3

obudowa w ostatecznosci moze zostac

i zasilacz najlepiej to SilentiumPC Deus 500W lub Thermaltake SMART 530W

 

to chyba najtansza opcja

Opublikowano

Thx TrueFaith

 

A czy karta będzie na 100% zgodna z MOBO?(Głupie pytanie ale wole mieć pewność)

Aha i czy będzie zauważalna różnica w wydajności?

A na koniec was przestraszę buhaha! Komp po kupieniu w 2008 roku wyglądał tak:

C2D e7200

NVidia 9500GT 512mb

2GB Hyunday

zasiliacz NO NAME!!!! 300W

Informatyk kazał mi ten zasilacz i starą malusieńką obudowę sfajczyć bo tylko to można było zrobić

Więc ten zasilacz to jeszcze nie taki shit :D Ale i tak go zamienię jak mówicie

graphic.png

 

 

Opublikowano

Na 100% zgodna karta bedzie

 

roznica wydajnosci bardzo zauwazalna w porownaniu do tego co masz, aczkolwiek Pentium G860 bylby troche lepszym wyborem

Opublikowano

Dobra dzięki pytań już nie mam.

Na benchmarkach zobaczę który lepszy :P

Temat do zamknięcia

graphic.png

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...